Lakovanie nábytkových dielov z masívu, mdf, DTD, dýhy a skla.

Lakovanie nábytku, nábytkových dielov a kuchynských dvierok

V ľavom menu si vyberte aká povrchová úprava Vás zaujíma

Prečo sme sa rozhodli spustiť lakovňu nábytkových dielov a skla? Začínali sme ako poradenská a distribučná spoločnosť, kde sme našich zákazníkov učili ako správne aplikovať moridlá a rôzne typy lakov pre dosiahnutie požadovaného povrchu a samozrejme kvality. Nakoľko táto činnosť má svoje špecifiká a nie každý stolár je vhodne vybavený či už technologicky alebo kapacitne – rozhodli sme sa dať Vám možnosť odbremeniť seba alebo svoju prevádzku od tejto činnosti a kompletne ju posunúť na nás. Lakovňa nábytkovývh dielov je tu pre Vás.

imgimg

 

 

LAKOVANIE DO VYSOKÉHO LESKU

Podľa RAL, NCS, Pantone alebo vlastnej vzorky, transparentné lakovanie

Lakovanie vo vysokom lesku je jedna z najžiadanejších a zároveň z najnáročnejších povrchových úprav. Vyžaduje si vysokú kvalitu podkladového materiálu – ideálne čo najhustejšia MDF s grund fóliou a ohranením ABS páskou. Taktiež si vyžaduje kvalitný systém odsávania pri aplikácií a striktné dodržiavanie technologických termínov pri schnutí. Používame najkvalitnejšie laky na súčastnom trhu, vysokokvalitné brusivá pre brúsenie a špeciálne leštiace pasty pre leštenie.

Aplikujeme, v závislosti od akosti podkladového materiálu, 200 – 300 μ (0,2 – 0,3 mm) kvalitného polyesterového základu, po vyzretí a vybrúsení nasledujú 4 nánosy farebného vysokolesklého laku. Pre transparentné vysoké lesky aplikované na dýhe platí iný postup v závislosti od toho, či má mať povrch priznané póry alebo uzavreté póry. V prvom rade je dôležité kvalitne povrch namoriť – na morenie používame vlastné moridlá, ktoré miešame na základe požiadavky zákazníka. Následne je aplikovaný polyesterový plnič v niekoľkých vrstvách (podľa požiadaviek na otvorený alebo uzavretý pór). Po vybrúsení aplikujeme transparentný vysokoklesklý lak v 4 vrstvách. Po zaschnutí brúsime pre zrovnanie povrchu a nakoniec leštíme špeciálnou, na mieru vyrábanou, leštiacou pastou.

img

Ošetrovanie povrchu vo vysokom lesku

Vysoko lesklý povrch zásadne utierame mikrofázovými handričkami s čo najhustejším vláknom a prípravkom na to určeným.

FAREBNÉ LAKOVANIE DO MATNÉHO PREVEDENIA

podľa RAL, NCS alebo Pantone, v stupni lesku G10

Lakovanie vo farbe – ideálnym podkladom pre tento typ povrchovej úpravy je MDF, avšak lakujú sa aj dýhované alebo masívne povrchy kde sa požaduje úplné alebo čiastočné prekrytie povrchu so zachovaním kresby dreva. Krásne vyzerajú aj rôzne aplikácie, kde je v rôznej farbe lakovaný pór a povrch.

Farebný lak dodávame štandardne v stupni lesku G10 avšak je možné lakovanie aj v inom stupni lesku.

imgimg

img

 

MORENIE

Môžete si vybrať moridlo buď zo vzorkovníkov alebo Vám nastavíme odtieň podľa Vašej požiadavky alebo predlohy

Pre našu prácu používame rozpúšťadlové a vodové moridlá. Je už len na Vás ktoré moridlo z našich vzorkovníkov si vyberiete. Ak by ste mali predsa len rozdielnu predstavu o výslednom povrchu, pripravíme Vám moridlo na mieru – buď podľa konzultácie alebo podľa prinesenej vzorky iného povrchu, poprípade lamina.

LAKOVANIE MASÍVU / DÝHY

V rôznych stupňoch lesku, kvalitným nemeckým lakom.

Od hlbokého matu po vysoký transparentný lesk. Všetky povrchy spĺňajú normu EN 71 – neuvoľňujú ťažké kovy, teda sú vhodné aj pre hračky a nábytky do detských izieb. Výsledný lakový film je nehorľavý – pri použití na nehorľavé materiály nedegraduje ich funkčnosť. Lak nanášame v dvoch vrstvách s medzi brúsením.

OLEJOVANIE

Dosiahnutie prirodzeného vzhľadu s použitím nemeckých prírodných olejov alebo olejov s voskom.

Oleje na prírodnej báze zaručia naturálny vzhľad povrchu. Máme oleje vhodné do interiéru ako aj do exteriéru s voskom alebo bez. Na výber z množstva odtieňov, prípadne sme schopní namiešať odtieň podľa požiadavky.

 

PATINOVANIE

Dosiahnutie provensálskeho alebo rustikálneho vzhľadu nie je problém

Patina – dojem starého a opotrebovaného vzhľadu je čoraz viac populárna. Zadanie riešime vždy individuálne podľa požiadaviek na rôznych typoch povrchov.